Pogrzeby wyznaniowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pogrzebów wyznaniowych
oferowanych przez zakład pogrzebowy Haron.

 

 

Pogrzeby wyznaniowe

W czym możemy Państwu pomóc

Pogrzeby wyznaniowe to nadal najczęstsza forma ceremonii żałobnej, także w Polsce. W naszym kraju jest to związane z nadal często deklarowanym przywiązaniem do Kościoła katolickiego, prawosławnego, bądź innego Kościoła lub związku wyznaniowego. Dla wielu osób pogrzeb wyznaniowy to niemal naturalna kontynuacja i zwieńczenie ich zaangażowania w życie religijne, dla innych – zadośćuczynienie oczekiwaniom Rodziny, której trudno sobie wyobrazić, aby pogrzeb nie miał charakteru religijnego oraz odniesień do Boga.

Zazwyczaj pogrzeby wyznaniowe składają się z dwóch części. Jedna z nich to uroczystość w kościele lub kaplicy, gdzie odbywa się Msza Święta czy inne nabożeństwo w intencji Zmarłego oraz obrzędy ostatniego pożegnania. Druga część takich uroczystości to kondukt żałobny – stanowiąca ostatnią drogę Zmarłego do grobu – oraz same obrzędy przy grobie. Tam też może być wygłoszona mowa pogrzebowa i podziękowanie dla uczestników pogrzebu.

Kaplica - Krzyż
Kaplica - Trumna

Pogrzebom wyznaniowym przewodniczy duchowny danego wyznania: zazwyczaj jest to kapłan danego wyznania. Jeśli jest jednak taka wola Zmarłego, może być także obecna inna osoba, której zadaniem jest uświetnienie takiej uroczystości. Najczęściej taką osobą jest Mistrz Ceremonii Pogrzebowej.

Zakład Pogrzebowy Haron w Sochaczewie ma wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebów wyznaniowych. Nasi pracownicy znają dokładnie rytuały pogrzebowe, związane z konkretnym wyznaniem, dlatego dajemy gwarancję, że ceremonia żałobna zawsze przebiega dokładnie tak, jak to regulują przepisy liturgiczne. Do każdego pogrzebu przygotowujemy się w sposób indywidualny tak, aby – mimo pozornej powtarzalności obrzędów – każda ceremonia była niepowtarzalna i tym samym niepowtarzalnie piękna.