Pogrzeb dzieci nienarodzonych

 

 

Pogrzeb dzieci nienarodzonych

Utrata dziecka jest wyjątkowo bolesną stratą dla każdej rodziny. Niezależnie od tego, kiedy doszło do poronienia, każda rodzina ma prawo zorganizować pogrzeb swojego maleństwa.

W przypadku śmierci, do której doszło przed możliwością ustalenia płci, rodzina ma dwie możliwości. Na podstawie karty zgonu może zorganizować na swój koszt samodzielnie pogrzeb lub zlecić badania genetyczne, które ustali płeć dziecka. Po odebraniu takich wyników lekarz wystawi kartę martwego urodzenia. Z tym dokumentem należy udać się do USC. Karta martwego urodzenia umożliwia rodzinie uzyskanie zasiłku pogrzebowego oraz urlopu macierzyńskiego. W przypadku śmierci dziecka po 22 tygodniu ciąży rodzina ma jeden dzień na zgłoszenie w USC śmierci dziecka. Na tej podstawie można rozpocząć organizację pogrzebu.

W zakładzie pogrzebowym Haron Rembiejewscy pracownicy wiedzą, jak ciężkim czasem jest utrata dziecka. Dlatego od początku pomagają we wszystkich formalnościach oraz dbają o godną organizację i obsługę pogrzebu dzieci nienarodzonych.

pogrzeb dziecka nienarodzonego haron