Pogrzeby świeckie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pogrzebów świeckich
oferowanych przez zakład pogrzebowy Haron.

 

Pogrzeby świeckie

W czym możemy Państwu pomóc

Śmierć jest ostatnim akordem ludzkiego życia, dlatego warto zadbać, aby także uroczystości żałobne pozostawały w harmonii zarówno z życiem, jak i ze śmiercią. To dlatego tak ważny jest szacunek względem ostatniej woli osób, które z różnych powodów nie życzyły sobie pogrzebu wyznaniowego.

Pogrzeby świeckie to właśnie szczególna, bo uroczysta forma wyrażenia szacunku względem woli Zmarłych, wyznających światopogląd ateistyczny, ale także względem tych, którzy wierzą w Boga, ale chcą, by ich pochówek nie był związany z żadnym wyznaniem bądź, aby elementy religijne pojawiły się na nim w bardzo ograniczonym zakresie.

Uroczystościom pogrzebowym o charakterze świeckim przewodniczy Mistrz Ceremonii Pogrzebowej. Taka osoba odpowiedzialna jest za przygotowanie scenariusza całości uroczystości i poprowadzenie całej celebracji. Mistrz Ceremonii Pogrzebowej przygotowuje także mowę pogrzebową – na podstawie wywiadu z Rodziną Zmarłego – jak również bierze na siebie obowiązek podziękowania uczestnikom pogrzebu. Nic nie stoi na przeszkodzie, oczywiście, by – jeśli takie było życzenie Osoby Zmarłej – odczytać fragment tekstu z Biblii bądź poprowadzić krótką modlitwę.

Pogrzeby wyznaniowe zdjęcie nr.3
Pogrzeb świecki Sochaczew
Mistrz ceremonii Sochaczew

Mistrz Ceremonii Pogrzebowej może być również obecny na pogrzebie wyznaniowym. Jego obecność wtedy stanowi niejako uzupełnienie obecności osoby duchownej. Dzieje się tak najczęściej na uroczystościach o charakterze państwowym.

Zakład Pogrzebowy Haron w Sochaczewie od wielu lat daje swoim Klientom możliwość skorzystania z usługi organizacji pogrzebów świeckich. Współpracujemy z Mistrzem Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej – Panią Anetą Dobroch. Dzięki wiedzy oraz umiejętnościom Pani Anety każda świecka uroczystość pogrzebowa przygotowywana jest z uszanowaniem woli Zmarłego, a także na podstawie wskazówek, sugestii oraz świadectw rodziny. To daje gwarancję, że pogrzeby świeckie, które organizuje firma Haron przy współpracy z Panią Anetą Dobroch są ceremoniami prawdziwie unikalnymi: rodzajem ostatniej opowieści o Zmarłym i wyrazem wdzięczności za jego życie.